Olej z orzechów makadamia ma szerokie zastosowanie. Aplikowany na suchą, dojrzałą, wrażliwą i naczynkową skórę, odżywia, nawilża, ujędrnia, odmładza i chroni ją przed dalszą utratą wody i rozpadem komórek. Nadaje się do masażu – jest dość drogi, ale dodany do bazy olejku też świetnie zadziała. Doskonale sprawdza się nałożony tuż po kąpieli morskiej lub opalaniu (pomaga niwelować skutki oparzeń). Zalecany jest do stosowania codziennego w czasie słonecznych dni, gdyż zawiera niewielki filtr UV (wspomaga zatem inne kosmetyki o takim działaniu). Jest ponadto pomocny w leczeniu trądziku różowatego i łuszczycy oraz w pozbywaniu się cellulitu i rozstępów. Ale należy pamiętać, że produkt ten to nie tylko pierwsza pomoc dla skóry, ale i włosów.

Tutaj pole do popisu stanowią kruche, łamliwe, suche i puszące się włosy (innymi słowy – siano na głowie). Można nakładać go na całą długość w charakterze maski oraz na skórę głowy. Odżywia bowiem nasadę włosów, wygładza ich strukturę i otula ochronną warstwą. Ponadto reguluje wydzielanie tłuszczu i pomaga w walce z łupieżem i łuszczycą. Działa też profilaktycznie – nanoszony na końcówki, chroni przed rozdwajaniem się.
Podczas zabiegów za pomocą oleju makadamia skorzysta też skóra dłoni i paznokcie, które w efekcie wzmocnią się, przestaną się łamać i rozdwajać. Można też odżywić nim spierzchnięte usta, a nawet usunąć makijaż.

Olej z orzechów makadamia – zrób swój własny kosmetyk.

Kolejną właściwością oleju makadamia jest łatwe łączenie się z innymi olejkami i kremami. Dzięki temu można z łatwością skomponować swój własny, domowy kosmetyk. Sekretem jego skuteczności będzie dostosowanie do indywidualnych wymogów naszej skóry, włosów i paznokci.
Doświadczeni użytkownicy podpowiadają, że można połączyć go z hydrolatem mięty (złagodzi ból zmęczonych nóg), z olejkiem herbacianym (w walce z łupieżem), z materiałami peelingującymi (na przykład na cellulitis), z miodem i cytryną (na rozdwajające się końcówki włosów), świetnie nadaje się jako dodatek do kąpieli.

Wśród zalet oleju z orzechów makadamia – poza skutecznością – wymienić należy zatem: łatwość aplikacji, szybkość wchłaniania, wydajność (wystarczy cieniutka warstwa) oraz naturalne pochodzenie. Posiada też subtelny, ładny, orzechowy zapach, który jednak nie utrzymuje się na skórze. Powinien być przechowywany z dala od źródeł silnego światła, najlepiej w ciemnej buteleczce lub słoiczku.

Jeden komentarz na temat “Olej z orzechów makadamia – pierwsza pomoc dla skóry i włosów

  1. Karolina pisze:

    Nie mogę się doczekać chwili kiedy nałożę go na włosy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *