Odmłodzona skóra, to zdrowa skóra, pielęgnowana wyłącznie przez naturalne kosmetyki do twarzy przy użyciu nierafinowanych olejów roślinnych, hydrolatów nawilżających , glinek oczyszczających i kremów z bazujących na wyciągach roślinnych bez zbędnych dodatków i konserwantów.

Wyświetlanie 1–24 z 87 wyników

Naturalne kosmetyki do twarzy
Naturalne kosmetyki do twarzy w sklepie ELAMO Naturalna pielęgnacja twarzy opiera się na dbałości o szczegóły. Codzienna pielęgnacja powinna się stać niemal zabiegiem. Odmłodzona skóra, to zdrowa skóra, pielęgnowana wyłącznie naturalnymi sposobami. W Elamo znajdziesz wyselekcjonowane naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy dla kobiet i mężczyzn.

Co warto wziąć pod uwagę przy doborze kosmetyków do pielęgnacji twarzy?

  • Typ skóry: rodzaj skóry, taki jak suche, tłuste, wrażliwe, mieszane, itp., powinien być brany pod uwagę przy wyborze odpowiednich kosmetyków.
  • Problemy skórne: jeśli masz określone problemy skórne, takie jak trądzik, przebarwienia, suchość, itp., ważne jest, aby wybierać kosmetyki zawierające składniki, które pomogą rozwiązać te problemy.
  • Wiek: kosmetyki powinny być dostosowane do wieku skóry, ponieważ potrzeby skóry zmieniają się wraz z wiekiem.
  • Oczekiwania: określ swoje oczekiwania co do efektów stosowania kosmetyków, np. nawilżenie, rozświetlenie, redukcję zmarszczek, itp.
  • Składniki: zwróć uwagę na skład kosmetyków i wybierz te, które zawierają składniki, które odpowiadają twoim potrzebom i preferencjom.
Na co zwracać uwagę przy doborze kosmetyków do mycia i oczyszczania twarzy?

Pierwsza ważna zasada to, unikać kosmetyków zawierających silne środki myjące, takie jak SLS, które mogą wysuszać i podrażniać skórę. Zamiast tego wybierać kosmetyki do pielęgnacji twarzy zawierające łagodne, składniki myjące, jak chociażby mydła aleppo, bazujące na naturalnych olejach roślinnych. Szczególnie polecamy mydła typu surgras. Warto też,  wybierać kosmetyki z certyfikatami, takimi jak np. Ecocert, które gwarantują pochodzenie organicznych składników, bez chemicznych zanieczyszczeń. Jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji twarzy, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji skóry, warto rozważyć również :

  • stosowanie regularnych peelingów - pomagających złuszczać martwy naskórek, otwierać pory i zwiększać krążenie krwi.
  • aplikację maseczek - wykonanych z naturalnych składników  i stosowanych w celu oczyszczenia, wygładzenia i odżywienia skóry.
  •  używanie płynów micelarnych - które są łagodne dla skóry i niezastąpionych do usuwania makijażu i zanieczyszczeń z twarzy.

Pielęgnując twarz należy pamiętać, aby wszelkie preparaty były jak najbardziej naturalne. Trudno zrozumieć trend, który skłaniał nas niegdyś do produkcji chemicznych kosmetyków. Tylko to, co pochodzi z bogactwa roślin jest naprawdę skuteczne. Naturalna pielęgnacja twarzy powinna być jednak bardzo prosta i nieskomplikowana, a wszystkie produkty w możliwie najświeższe. Tylko takie połączenie zagwarantuje naszej skórze zdrowy wygląd. Podstawową funkcją olejków i kremów do twarzy jest dogłębne nawilżanie. Naturalne składniki powinny przeniknąć wszystkie warstwy skóry i stać się jej odżywczą mocą. Odznaczają się także silnym działaniem przeciwzmarszczkowym oraz wykazują szereg cennych właściwości ze względu na zawarte w nich witaminy, kwasy tłuszczowe oraz antyoksydanty.