Przejrzyj naszą ofertę płynów, mydeł Aleppo typu surgras, glinek, aby stworzyć program pielęgnacji skóry dostosowany do Twoich potrzeb i stylu życia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Maseczka Całonocna do Twarzy Biolaven 45ml

Original price was: 32.90 zł.Current price is: 24.50 zł.
Oczyszczanie Twarzy

Produkty do oczyszczania twarzy w sklepie ELAMO

Mycie twarzy wydaje się dość proste: wystarczy zwilżyć skórę, natrzeć ulubionym środkiem czyszczącym, spłukać i gotowe. Tyle że to nie cała historia. Nie ma uniwersalnej metody oczyszczania skóry. Zamiast tego to, czy Twoja skóra pozostanie czysta, zdrowa i nawilżona, będzie zależeć od jej rodzaju i sposobu, w jaki ją traktujesz.
Oczyszczanie twarzy to jeden z podstawowych i koniecznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Należy przy tym pamiętać, że stosowanie wyłącznie naturalnych preparatów ochroni delikatną skórę twarzy od podrażnień i dogłębnie ja oczyści. Dlatego polecamy oczyszczanie twarzy za pomocą delikatnych płynów w tym micelarnych i naturalnych mydeł typu Alleppo w wersji Surgras. Innym ze sposobów na czystą skórę będą też maseczki z glinki, które skutecznie usuwają martwy i zrogowaciały naskórek.

Na początek, usuniecie makijażu.

Na początek zdejmij cały makijaż przed umyciem twarzy. Niektóre środki czyszczące mówią, że usuwają makijaż, ale nadal mogą nie zbierać wszystkich śladów, szczególnie w przypadku czegoś cięższego, takiego jak korektor. Ponadto makijaż ma tendencję do przyklejania się do niektórych obszarów, na przykład wokół nosa. Jeśli nie usunąłeś makijażu, środek czyszczący może nie wniknąć w skórę tak głęboko, jak powinien.

Jak często oczyszczać skórę?

Niektórzy myją twarz zbyt często, myśląc, że więcej znaczy lepiej, jeśli chodzi o kontrolowanie wydzielania sebum i zapobieganie wypryskom. Jednak nadmierne mycie twarzy może w rzeczywistości uszkodzić skórę, pozbawiając ją wilgoci i usuwając jej naturalne olejki ochronne. Zdecydowanie należy umyć twarz przed snem, zwłaszcza jeśli w ciągu dnia nakładasz makijaż. Jeśli masz wyjątkowo tłustą skórę, konieczne może być również mycie rano; jednak niektóre osoby o bardzo suchej lub wrażliwej skórze muszą myć się tylko raz dziennie – wieczorem – aby zapobiec podrażnieniu skóry.

Oczyszczanie skóry, dopasowane do Twojej skóry

Nie sięgaj automatycznie po najsilniejszy środek czyszczący, jaki możesz znaleźć, ani nie wybieraj go tylko dlatego, że podoba Ci się jego zapach lub dlatego, że jest jednym z najpopularniejszych na rynku. Wybierając środek czyszczący, zawsze zaczynaj od rozważenia rodzaju skóry. Na przykład osoba o skórze tłustej będzie potrzebowała silniejszego środka czyszczącego niż osoba o skórze suchej lub wrażliwej. Jeśli masz suchą skórę, możesz pominąć mydło, ponieważ może ono wysuszać, i zamiast tego wybrać środki czyszczące na bazie olejków i te z dodatkiem środków nawilżających.

W sklepie ELAMO znajdziesz produkty, które wykorzystują całkowicie naturalne składniki i mają na celu zarówno oczyszczanie, jak i ochronę skóry. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz czegoś delikatnego dla skóry wrażliwej, czy czegoś nieco mocniejszego dla skóry tłustej lub skłonnej do trądziku, mamy dokładnie to, czego potrzebujesz. Już dziś przejrzyj całą naszą ofertę, aby stworzyć program pielęgnacji skóry dostosowany do Twoich potrzeb i stylu życia.