Właściwości i zastosowanie :
Eteryczny olejek herbaciany Tea Tree z Australii - 100% czystego olejku
Olejek z drzewa herbacianego przybył do nas z Australii i uznawany jest za jeden z najmocniejszych naturalnych i skutecznych antyseptyków. Pozyskuje się go z liści drzewa Melaleuca Alternifolia, o potocznej nazwie Tea Tree - wiecznie zielonego drzewa kwitnącego na biało w okresie od wiosny do wczesnego lata. Nazwa drzewa pochodzi prawdopodobnie jeszcze z czasów kapitana Cooka i pierwszych kolonizatorów Australii, którzy używali jego liści do parzenia napoju zastępującego herbatę. Olej. wykorzystywany do produkcji kosmetyków z serii Australian Tea Tree spełnia standardy australijskiej normy AS 2782 oraz międzynarodowe standardy normy ISO. Wyprodukowany tylko z najlepszych liści drzewa herbacianego rosnącego w dziewiczych regionach Australii. Olej z drzewa herbacianego posiada certyfikat Quality and Purity (Czystości i Jakości) potwierdzający, że w produkcie jest nie mniej niż 38% terpinen 4-ol - najważniejszej substancji czynnej, odpowiadającej za działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i przeciwtrądzikowe. Główne składniki czynne olejku to : terpinen-4-ol,γ-terpinen,α-terpinen,1,8-cyneol,p-cymen,α-pinen,limonen, linalol.
Jakie zastosowanie ma olejek z liści drzewa herbacianego?
To specyfik, w który warto się zaopatrzyć, ze względu na jego wielorakie zastosowanie. Działa przede wszystkim antyseptycznie, przeciwzapalnie i dezynfekująco. Przyspiesza proces gojenia, działa łagodząco na wszelkie problemy skórne. Jest również odpowiedni do wykonywania inhalacji. Używany systematycznie pomaga uporać się z wieloma uciążliwymi dolegliwościami, takimi jak:
- grzybica stóp – miejsca dotknięte grzybicą nacierać olejkiem dwa razy dziennie,
- pękające pięty i nadmierna potliwość stóp – moczyć stopy w letniej wodzie z dodatkiem 10 kropli olejku,
- opryszczka – kilka razy dziennie smarować bezpośrednio olejkiem,
- ukąszenia owadów – smarować olejkiem miejsce ukąszenia do momentu ustąpienia świądu i obrzęku (warto też posmarować się nim przed wycieczką do lasu, gdyż jego zapach odstrasza owady)
- trądzik i wypryski – po umyciu twarzy przecierać wypryski wacikiem nasączonym olejkiem,
- katar i kaszel lub zapalenie zatok – przygotować inhalację – 3-5 kropli olejku dodać do gorącej wody i wdychać opary przez kilka minut. Do kominka do aromaterapii nalać 10-15 kropli olejku, zapalić i umieścić w sypialni,
- zapalenie dziąseł – płukać jamę ustną roztworem 5-10 kropli olejku na pół szkalnki letniej wody. Nie połykać!
- łupież – przy każdym myciu głowy dodać do szamponu kilka kropli olejku.
Czy można używać olejku herbacianego również do kąpieli?
Kąpiel z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego to dobry sposób na zniwelowanie zmęczenia i odprężenie. Wystarczy dodać do wanny 5-10 kropli olejku.
Czy są jakieś przeciwskazania do stosowania olejku?
Olejek z drzewa herbacianego w swoim składzie zawiera, oprócz pożądanych substancji biologicznie aktywnych, znane alergizujące składniki, takie jak terpinen i limonen. Alergie na olejek z drzewa herbacianego są jednak bardzo rzadkie i najczęściej dotyczą osób ze skórą nadwrażliwą. Do wykonania testu alergicznego należy kroplę olejku rozetrzeć na skórze i zaobserwować czy nie wywołuje podrażnień. Jeżeli zadziała alergicznie można spróbować stosować olejek rozcieńczony wodą lub innym olejem. Olejku nie mogą stosować kobiety w ciąży. Olejek z drzewa herbacianego przeznaczony jest tylko do użytku zewnętrznego. Nie stosować wewnętrznie i unikać kontaktu z oczami. Chronić przed dziećmi. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu.
INCI: Melaleuca Alternifolia Leaf Oil
Recenzje klientów
- Michał
-
Jakość Cena
Informacje dodatkowe
Pochodzenie | Australia |
---|---|
Baza Wiedzy | Nie |