Właściwości i zastosowanie :
Olejek Rozmarynowy (Rosemary oil) - ECOCERT 100% ORGANICZNY
Rosmarinus officinalis to roślina o długiej i znakomitej reputacji, znana od czasów starożytnej Grecji i Rzymu. W medycynie naturalnej stosowana przy przeziębieniach, zapaleniu stawów, artretyzmie. Według Farmakopei Brytyjskiej, olej powinien być destylowany z kwitnących wierzchołków rozmarynu , które dają lepszy olej w porównaniu do łodyg i liści. Jednak oleje handlowe są zazwyczaj destylowane z łodyg i liści. Kwitnące wierzchołki suszy się przez kilka dni do tygodnia, w zależności od zawartości wilgoci przed destylacją. Destylacja trwa około 5-6 godzin przy średniej wydajności około 0,8%. Olejek ma jasny, podnoszący na duchu zapach, bardzo zrównoważony, o słodkich, ale świeżych kwiatowych tonach.
Zastosowania olejku rozmarynowego
- Pielęgnacja włosów. Pomaga utrzymać zdrową skórę głowy i lśniące włosy Jego regularne stosowanie zauważalnie wzmacnia osłabione i rozdwojone końcówki, zapobiega przesuszaniu i wypadaniu włosów. Polecany w eliminowaniu łupieżu i kontrolowaniu innych zaburzeń skóry głowy. Masaże skóry głowy z olejem rozmarynowym i olejkiem bazowym poprawiają ukrwienie skóry, wzmacniają cebulki i nadadzą włosom połysk. Olejek nie tylko upiększy twoje włosy, ale także doda im odświeżającego zapachu.
- Pielęgnacja skóry. Olejek rozmarynowy pozwala naturalnie, a tym samym bezpiecznie zadbać o piękny wygląd skóry. Jest doskonałym antyseptykiem przeciwko paciorkowcom i gronkowcom, co procentuje przy stosowaniu go przy skórze problematycznej, podatnej na wypryski. Dodany do olejku do masażu działa na skórę doskonale nawilżająco, wygładzająco i ujędrniająco. Dodany do kremu lub olejku do twarzy w małych ilościach (2 krople do 50 ml), pomaga zmniejszyć przekrwienie, obrzęk, zwiotczenie skóry. Możesz również dodać olejek rozmarynowy do kąpieli by polepszyć kondycję skóry. Dodaj 5-6 kropli olejku do 200ml pełnotłustej śmietany i rozprowadź aromatyczną mieszankę do wanny.
- Bóle mięśniowe i reumatyczne. Pomaga przy bólach głowy, migrenach, nerwobólach, zmęczeniu psychicznym i wyczerpaniu nerwowym. W przypadku bólu głowy lub migreny można wetrzeć kroplę oleju powyżej skroni. W przypadku zlokalizowanych bólów stawów lub mięśni można również stosować kompresy.
- Stymulować układ trawienny. Jest pomocny w infekcjach jelitowych i biegunkach, łagodzeniu zapalenia okrężnicy, niestrawności i wzdęciach. Można go stosować w postaci rozcieńczonej (3-4% w oleju nośnym) i masować okrężnymi, zgodnymi z ruchem wskazówek ruchami na brzuchu. Olejek rozmarynowy wspomaga i pobudza wątrobę.
Przy opracowywaniu własnych kompozycji aromaterapeutycznych dobrze go łączyć z olejkiem: goździkowym, eukaliptusowym, szałwiowym, grejpfrutowym, lawendowym, cytrynowym, majerankowym, miętą pieprzową , sosnowym , drzewem herbacianym .
Środki Ostrożności: Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. Niektóre olejki nie powinny być łączone z lekami. Trzymać z dala od dzieci, nie należy stosować w okresie ciąży i u dzieci poniżej 8 lat. Wyżej wymienione właściwości i sposoby użycia pochodzą z książkowych opracowań o aromaterapii. Zostały zamieszczone w celach informacyjnych i nie stanowią w żaden sposób porad i zaleceń medycznych wydawanych przez lekarza. Przy stosowaniu olejków eterycznych w celach leczniczych należy skonsultować się z lekarzem, który jest uprawniony do zapewnienia najbardziej odpowiedniego leczenia terapeutycznego.
Producent: Florihana (Francja)
Nazwa botaniczna: Rosmarinus Officinalis Cineolifera
Opakowanie: Buteleczka z kroplomierzem w metalowym pojemniku ochronnym.
Informacje dodatkowe
Pochodzenie | Maroko |
---|---|
Baza Wiedzy | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |