Właściwości i zastosowanie :
Eteryczny Olejek Cynamonowy (Cinnamon Bark) - ECOCERT 100% ORGANICZNY
Olejek cynamonowy otrzymywany jest z cynamonowca cejlońskiego (Cinnamomum zeylanicum), gatunku drzewa z rodziny wawrzynowatych, uprawianego na Sri Lance i Madagaskarze. Pozyskiwany jest z kory cynamonu poprzez destylację z parą wodną. Olejek cynamonowy ceniony jest za silne właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwbólowe i ujędrniające. Ze względu na działanie rozgrzewające i przepiękny aromat uważany jest za łagodny afrodyzjak.
Zastosowanie oleju cynamonowego z kory:
- Do redukcji cellulitu – olej cynamonowy działa silnie rozgrzewająco, pobudza mikrokrążenie skóry, stymuluje proces spalania tłuszczu w tkance podskórnej i likwiduje obrzęki. Polecany jest do masażu ciała, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc dotkniętych cellulitem. Przykładowe składniki peelingu cynamonowego: jogurt naturalny, szklanka cukru, 2 łyżki oliwy i kilka kropli olejku cynamonowego. Przygotowaną mieszankę wcieramy w ciało rękawicą do masażu, a następnie spłukujemy letnią wodą.
- Do kąpieli relaksacyjnych i rozgrzewających – (do 10 kropel olejku rozcieńczonego w oleju roślinnym na wannę wody, można dodać również łyżkę miodu). Kąpiel cynamonowa polecana jest szczególnie w okresie jesienno-zimowym, przy przeziębieniach lub zaburzeniach krążenia. Taka kąpiel zadziała rozgrzewająco i wzmocni odporność organizmu. Doskonale zrelaksuje i zregeneruje organizm po wysiłku fizycznym.
- Do masażu – (do 5 kropel wymieszanego z 3 łyżkami oleju bazowego) masaż z olejem cynamonowym, działa rozgrzewająco i przeciwbólowo, łagodzi sztywność mięśni i stawów, uśmierza bóle reumatyczne. Ujędrnia i uelastycznia skórę, nadając jej przyjemnego zapachu.
- Do aromaterapii– aromat olejku cynamonowego przynosi odprężenie, łagodzi stres oraz daje poczucie ciepła.
UWAGA: Olej cynamonowy z kory ma bardzo silne działanie i nie stosuje się go bezpośrednio na skórę w postaci nierozcieńczonej – przed użyciem olejku należy go rozcieńczyć z innymi olejami (np. olejem migdałowym, arganowym czy makadamia). Roztwór nie powinien zawierać więcej niż 2 % olejku cynamonowego. Osobom o wrażliwej skórze zaleca się wykonanie testu alergicznego – 1-2 krople oleju cynamonowego rozpuścić w łyżce oleju roślinnego i wetrzeć w skórę za uchem lub na nadgarstku. Pozostawić na 12 godzin i obserwować czy w tym czasie nie pojawia się zaczerwienienie lub swędzenie. Nie wolno stosować oleju na skórę twarzy. Nie stosować u kobiet w ciąży i małych dzieci.
Przy opracowywaniu własnych kompozycji aromaterapeutycznych dobrze go łączyć z olejkami cytrusowymi i kolendrowym.
Środki Ostrożności: Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. Niektóre olejki nie powinny być łączone z lekami. Trzymać z dala od dzieci, nie należy stosować w okresie ciąży i u dzieci poniżej 8 lat. Wyżej wymienione właściwości i sposoby użycia pochodzą z książkowych opracowań o aromaterapii. Zostały zamieszczone w celach informacyjnych i nie stanowią w żaden sposób porad i zaleceń medycznych wydawanych przez lekarza. Przy stosowaniu olejków eterycznych w celach leczniczych należy skonsultować się z lekarzem, który jest uprawniony do zapewnienia najbardziej odpowiedniego leczenia terapeutycznego.
Producent: Florihana (Francja)
Opakowanie: Buteleczka z kroplomierzem w metalowym pojemniku ochronnym.
Informacje dodatkowe
Pochodzenie | Madagaskar |
---|---|
Baza Wiedzy | ![]() ![]() ![]() ![]() |