Naturalne dezodoranty skuteczne przeciwko bakteriom powodującym nieprzyjemny zapach, bazujące na organicznych składnikach: ziół, aloesu, ałunu potasowego i olejków roślinnych i  eterycznych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Korzyści ze stosowania naturalnych dezodorantów

Ałuny i naturalne dezodoranty w sklepie ELAMO Wiele z nas nie wyobraża sobie codziennego wyjścia z domu bez antyperspirantu, szczególnie, gdy temperatury rosną, a wielu z nas jest bardziej aktywnych fizycznie. Jednakże, chociaż antyperspirant może być dość skuteczny w kontrolowaniu potu i nieprzyjemnego zapachu, możesz nie potrzebować czegoś tak silnego. Tak naprawdę istnieje kilka wad stosowania antyperspirantów, które skłoniły wiele osób do sięgnięcia po naturalne alternatywy.

Naturalne dezodoranty nie zawierają tych syntetycznych składników, więc ryzyko podrażnienia i innych skutków ubocznych związanych ze środkami chemicznymi zawartymi w antyperspirantach jest mniejsze. Istnieje również mniejsze ryzyko, że wywołają reakcje skórne, takie jak kontaktowe zapalenie skóry. Zamiast aluminium w naturalnych dezodorantach zastosowano olejki eteryczne i składniki pochodzenia roślinnego, które pomagają kontrolować nieprzyjemny zapach potu. Ponadto naturalne dezodoranty nie zawierają parabenów ani sztucznych substancji zapachowych, co oznacza, że są lepsze dla Twojej skóry i zdrowia. Kolejna ważna zaleta naturalnych dezodorantów? Nie musisz się martwić żółtymi plamami potu na swoich ubraniach, co oznacza, że Twoje jasne ubrania dłużej będą wyglądać ładniej i nie musisz się martwić, że nieświadomie pokażesz te nieestetyczne plamy w miejscach publicznych.

Antyperspiranty, a Twoje Zdrowie: Jak Zapewnić Bezpieczeństwo Skórze?

Wiele marek antyperspirantów zawiera związki glinu, które zamykają lub zatykają pory, aby zapobiec poceniu się. Może to zapewnić suchość, ale może również zatrzymywać pot pod skórą i za kanałami potowymi, co może powodować stan zapalny. Może również powodować nieprzyjemny zapach z powodu bakterii uwięzionych pod skórą. Ponadto, ponieważ związki glinu są tak kwaśne, mogą pozostawiać żółte plamy na ubraniach. Innym poważnym problemem jest to, że antyperspiranty zawierają substancje chemiczne, które mogą wchłaniać się przez skórę i że te składniki mogą przyczyniać się do wielu schorzeń, od niepłodności, przez chorobę Alzheimera, aż po raka.