Eteryczny Olejek Jałowcowy (Juniperberry oil) z Certyfikatem ECOCERT
Organiczny olejek jałowcowy z szyszkojagód (Juniperus Communis) marki Florihana jest w 100% naturalnym produktem roślinnym o jakości terapeutycznej.
- INCI: JUNIPERUS COMMUNIS FRUIT OIL
- Nazwa botaniczna: Juniperus communis L.
- Nazwa producenta: ORGANIC JUNIPER BERRY OIL
- Data ważności: 02.2027
- Kod EAN: 3700884002349
- Opakowanie: Butelka z ciemnego szkła z kroplomierzem oraz nakrętką z pierścieniem gwarancyjnym w metalowym pojemniku ochronnym. .
- Przechowywanie: w chłodnym i suchym miejscu z dala od światła.
Eteryczny Olejek Jałowcowy
Jagody jałowca mają bogatą historię tradycyjnych zastosowań. W świecie kulinarnym cenione za piękny aromat, wykorzystywane są przede wszystkim do produkcji ginu, jałowcówki lub jako przyprawa do dań z dziczyzny, poprawiająca trawienie. Olejek jałowcowy bogaty w α-pinen, sabinen, β-pinen, micren, limonen, terpinen-4-ol, znany jest ze swojej zdolności do wspomagania detoksykacji, uważa się również go środek dezynfekujący i usuwający wodę z organizmu. Łagodzi infekcje układu moczowego, działa bakteriobójczo na drobnoustroje pojawiające się przy schorzeniu nerek. Olejek jałowcowy polecany jest również osobom z problemami skórnymi, np. z trądzikiem młodzieńczym czy z rozstępami. Najlepszą jakość olejku jałowcowego uzyskuje się z szyszkojagód. Destylowany z gałązek wykazuje znacznie mniej właściwości terapeutycznych. Najlepszy surowiec roślinny do destylacji pochodzi z obszarów ciepłych i suchych.
Kompozycje Aromaterapeutyczne
Przy opracowywaniu własnych kompozycji aromaterapeutycznych dobrze go łączyć z olejkami cytrusowymi: bergamotki, grejpfruta, olejkami roślin iglastych: cedrowego, sosnowego, cyprysowego oraz geranium, szałwii , lawendy, kadzidłowym i sandałowym
Zastosowanie olejku z jałowca
- Przy problemach trawiennych. Olejek jałowcowy, aplikowany na brzuchu, może również pomóc w detoksykacji z nadmiernego spożycia w jedzeniu i piciu. Pobudzi perystaltykę jelit, przyśpieszy trawienie i przyswajanie pokarmów.
- Bóle mięśniowe i reumatyczne Masaż z dodatkiem olejku poprawi krążenie krwi, skutecznie zredukuje bolesne symptomy artretyzmu lub bóle mięśniowe. Olejek jałowcowy jako surowiec farmaceutyczny wchodzi często w skład maści, zeli, balsamów rozgrzewających i przeciwbólowych.
- Na niedoskonałości skórne Właściwości odkażające olejku jałowcowego złagodzą zapalenia, choroby i przebarwienia skóry. Jest również częstym składnikiem kosmetyków antycellulitowych i tzw. „wyszczuplających”.
- Sposób na zmęczone stopy Aby przygotować odświeżającą kąpiel stóp, dodaj po 3 krople olejków eterycznych z jałowca i mięty pieprzowej do 1/2 szklanki soli. Zalej mieszankę solno-olejową ciepłą wodą. Kąpiel nie tylko odświeży i pobudzi, ale także poprawi krążenie w obolałych stopach. Pamiętajmy, by woda nie była zbyt gorąca, bo dodatkowo wysuszymy skórę stóp.
Charakterystyka Olejku Jałowcowego
HEBBD (Botanicznie i biochemicznie zdefiniowany naturalny olejek eteryczny) z pełnym wykazem chromatograficznym składu. Produkt pochodzący z upraw ekologicznych certyfikowanych przez Ecocert FR-BIO-01, JAS certified by
Control Union BV
- Jałowiec może wykazywać niepożądane działanie uboczne. Zbyt duże dawki mogą spowodować ostre podrażnienie nerek. Nie powinien być stosowany przez osoby z chorobą nerek, ostrymi infekcjami pęcherza.
- Zalecane maksymalne rozcieńczenie na poziomie 2% do zastosowań zewnętrznych. Nie zaleca się stosowania olejków eterycznych u dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących piersią, osób starszych lub cierpiących na choroby przewlekłe.
- W przypadku osób ze skłonnością do alergii przed użyciem należy systematycznie wykonać próbę uczuleniową Nigdy nie podgrzewać olejku eterycznego w celu dyfuzji.
- Nigdy nie nakładaj olejków eterycznych bezpośrednio na błony śluzowe, nos, oczy, przewód słuchowy itp.
- Nie używaj olejków eterycznych we wstrzyknięciach dożylnych lub domięśniowych.
- Wyżej wymienione właściwości i sposoby użycia pochodzą z książkowych opracowań o aromaterapii. Zostały zamieszczone w celach informacyjnych i nie stanowią w żaden sposób porad i zaleceń medycznych wydawanych przez lekarza. Przy stosowaniu olejków eterycznych w celach leczniczych należy skonsultować się z lekarzem, który jest uprawniony do zapewnienia najbardziej odpowiedniego leczenia terapeutycznego. Tylko lekarz jest upoważniony do zastosowania najbardziej odpowiedniego leczenia. ELAMO zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności w przypadku wypadku lub obrażeń odniesionych przez kogokolwiek, kto praktykowałby samoleczenie na podstawie informacji zawartych na tej stronie.
- 95% Węglowodorów monoterpenowych
- 2 % Alkoholu monoterpenowego
- 1 % Węglowodorów seskwiterpenowych
- 2 % Inne
Opinie
Usuń FiltryNa razie nie ma opinii o produkcie.